Neteller

netellerTürkiye’den müşteri kabul etmeyen Neteller şirketi , 2011 yılında tekrar Türk kullanıcılara hesap açma imkanı sağladı .  Dünya üzerinde çeşitli alışveriş ve bahis siteleri ile anlaşması bulunan Neteller , online olarak para transferi ve alışveriş yapabileceğiniz en güvenilir yöntemlerden birisidir .  Üstelik sadece online olarak değil hesabınızı onaylattığınızda isteyeceğiniz ücretsiz Net+ Mastercard ile hesabınızda nakit bulunduğu sürece  alışveriş yapabilir ve ortak atmlerden çekim yapabilirsiniz .Türkçe seçeneği bulunan siteden tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve akışı takip edebilirsiniz .Hesap açtırdıktan sonra aylık ücret benzeri bir ödeme yapmanıza gerek yoktur .

Neteller Hesap Açma 

Neteller hesabı açmak oldukça kolay ve ücretsizdir .  Buraya Tıklayarak Neteller kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz . Siteye girdikten sonra sağ üstte bulunan English yazan dil seçeneğini Türkçe olarak ayarlayın ve kayıt işlemlerine başlayın . Bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girmeniz son derece önemlidir .

1. Adım – Başlangıç 

Aktif bir e-posta adresi ,  bulunduğunuz ülkeyi ve kullanmak istediğiniz para birimini seçin .

2. Adım – Ayrıntılar

Bu adımda isim , soyisim vs. tüm kişisel bilgilerinizi eksiksiiz olarak girin .  Şifre ayarlamakta sorun yaşayabilirsiniz .  Şifre ,  en az 8 karakterden oluşmalı ve bir tane büyük harf içermelidir . En altta bulunan üç adet güvenlik sorusunuda doldurduktan sonra üçüncüü ve son adıma geçebilirsiniz .

3. Adım – Onay

Son adımda ekranda hesabınız ile ilgili bir yere not edin . Çünkü giriş işlemlerinizde bu bilgilere ihtiyacınız olacak . Ardından size gelen maille hesabınız açılmış bulunuyor .
Neteller VIP programı hakknıda bilgi almak için Tıklayın

Neteller Hesap Onaylatma

Limit kıstlamalarından kurtulmak için hesabınızın onaylı olması gerekmektedir .  Onaysız hesapların limiti tüm işlemler dahil  2850 Usd  kadardır .  Ancak hesabınızı onaylattığınızda tüm kısıtlamalar kalkıyor ve limit sıkıntısı yaşamadan işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz .  Ayrıca hesap onayı yaptırdığınızda Net+ Mastercard isteyebilir ve Neteller ile online olmayan alışverişlerinizi de yapabilirsiniz .

Hesap Onayı için istenen belgeler ;

1. Kimlik bilgilerinizin bulunduğu bir belge ( Kimlik , pasaport vb. kopyası )

2. Adres bilgilerinizin bulunduğu bir belge ( Fatura , kredi kartı ekstresi vb. kopyası )

Neteller Para Yatırma Yöntemleri

Neteller ‘ a banka havalesi ,  Visa – Mastercard  kredi kartları ve Ukash yöntemiyle para yatırılabilmektedir .  Sizin için en uygun yöntem hangisi ise o şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Masrafları hakkında bilgileri alt satırdan sırasıyla öğrenebilirsiniz .

Banka Havalesi Yöntemi

Banka havalesi ile Neteller hesabınıza para yatırmak ücretsizdir. Ancak tek sıkıntısı 3 – 5 gün arsında paranın hesabınıza işleniyor olmasıdır . Göndereceğiniz banka hesabının sizin üzerinize kayıtlı olması gerekmektedir .  Havale ile işlem yapmak için hesabınıza griş yaptıktan sonra  yükleme bölümünden en alttaki anında olmayan  yatırmaya tıklayark bilgilerinizi ve miktarı girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz .

Ukash ile Para Yatırma Yöntemi 

Ukash ile Neteller hesabına para yatırırken sizden %1 oranında bir komisyon alacaklardır .  Eğer bu yöntemle para yatırma yapacaksanız aynı şekilde yükleme bölümünden ikinci sekmede Ukash’a tıklayın ve 19 haneli Ukash pin numarasını ve  birimi girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz .

Bunların dışında eğer evraklarınızı onayladıktan sonra Net+Mastercard isterseniz gelen plastik kart ile atm üzerinden hiçbir komisyon ücreti ödemeden para aktarabilirsiniz .

Neteller Para Çekme Yöntemleri

Hiçbir ücret ödemeden edinebileceğiniz Mastercard ile atmlerden paranızı kolayca çekebileceksiniz . Net+ kart istemeniz durumunda en fazla 21 işgünü içerisinde adresinize ulaşacaktır .  Bundan sonra işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz .

 Masraflar ve Limitler

24 saat içerisinde atm üzerinden en fazla 2 işlem gerçekleştirebilirsiniz ve 1 gün için çekim yapabileceğiniz maksimum miktar 750€ dur. Mastercard logosu bulunan tüm atmlerden paranızı çekebilirsiniz .

Pos makinesinden yapacağınız alışverişler ücretsiz

Para Çekme başına 4 €

Pin değişim ücreti 15 € 

Kur değişim masraflarından kurtulmak için atm üzerinden yapacağınız işlemlerde kartınızla aynı kuru kullanmaya dikkat ediniz . 

Neteller hesabınız ile ilgili yaşadığınız sorunları müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek halledebilirsiniz .  Bunu için Türkçe mail servisi ve telefon hizmetini kullanabilirsiniz .